Wygodne i piękne buty

Kupując nowe obuwie warto dokonywać wyboru bardzo świadomie. Najważniejsze jest dopasowanie konkretnego modelu do własnych potrzeb oraz upodobań. Bardzo istotne jest, aby zwracając uwagę na wygląd i rodzaj butów pamiętać, również o własnym komforcie. Czasem jednak sam wybór swojego prawidłowego rozmiaru jest niewystarczające. Fason wielu butów na wysokim obcasie sprawia, że bywają one zbyt ciasne w miejscu palców. Dlatego też warto poznać sposoby na rozbicie butów w palcach, dzięki czemu ich noszenie nie będzie bolesne lub męczące.

Wybór fasonu obuwia

Każdy model butów na wysokim obcasie ma nieco inny fason. Przymierzając konkretne obuwie w sklep -ie warto sprawdzić je w sposób kompleksowy, aby po ewentualnym rozbiciu palców nadal były one niezwykle komfortowe i wygodne. Warto również pamiętać, że nie każdy fason jest odpowiedni dla wszystkich. Przede wszystkim duże znaczenie ma rozmiar i wygląd stopy. Niektórzy mają wyjątkowo wąskie stopy, dzięki czemu większość obuwia będzie im pasować lub nawet będzie wydawać się zbyt luźna. W innych przypadkach z kolei nawet bardzo szerokie obuwie może okazać się mało komfortowe i nieco za ciasne. Warto więc mieć świadomość odnośnie swoich potrzeb i tego jaki rodzaj obuwia będzie najbardziej odpowiedni. Po zakupie butów, które są nieco ciasne w palcach można je rozbić i tym samym zwiększyć swój komfort podczas ich noszenia.

Sposoby poszerzania butów

Jeśli zakupione buty na wysokim obcasie nie są zbyt wygodne i mogą powodować uciążliwe odczucia w okolicy palców warto spróbować pewnych sposobów na ich rozszerzenie. Wiedza o tym jak rozbić szpilki w palcach jest niezwykle przydatna i często bardzo potrzebna. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest wykorzystywanie woreczków na lód. Należy do woreczków nalać wodę, a następnie włożyć je w buty i umieścić na przynajmniej kilka lub kilkanaście godzin do zamrażarki. Woda po zamarznięciu zwiększy swoją objętość i rozciągnie nieco obuwie w palcach. Warto cały ten proces powtórzyć, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. Dzięki temu buty staną się bardziej komfortowe i bardzo wygodne. Obuwie warto rozciągać do momentu, gdy po założeniu na stopy będą wygodne oraz odpowiednio dopasowane do jej kształtu. Buty na wysokim obcasie mogą być niezwykle wygodne jeśli tylko zostaną umiejętnie rozbite w palcach. Pozwala to przekuć każdy zakup obuwia na wysokim obcasie nawet tych niezbyt komfortowych w świetną inwestycję, która okazę się dużym sukcesem i pozwoli poczuć się pewnie w pięknych i eleganckich butach.