Wybór sukienki na wesele – czym się kierować?

Dla Pary Młodej ślub to najważniejszy dzień w życiu. Wymagane jest zatem, aby zaproszeni goście swoimi kreacjami i zachowaniem oddali powagę tej uroczystości. Wiele kobiet zastanawia się, jak ubrać się na wesele, by nie przyćmić sukni Panny młodej. Jakie sukienki na wesele będą zatem odpowiednie? Jaki kolor sukienki na wesele wybrać?

Uroda. Jaka sukienka jako gość?

Wybierając się na wesele, należy wybrać sukienkę nie tylko zdając się na własne upodobania, należy również zastosować się się do tej szczególnej okazji oraz pogody. Sukienka na wesele w maju będzie się różnić od tej na wesele w sierpniu lub grudniu.

Podstawą wyboru sukienki jest to, aby była ona elegancka, ale również wygodna. Wesela trwają przeważnie kilka godzin, ważne więc jest, żeby kreacja na tę okoliczność nie krępowała ruchów podczas zabawy. Najczęstszy wybór kobiet to sukienki wieczorowe lub koktajlowe. Wesela przybierają bowiem różne formy, mogą być bardzo eleganckie lub w swobodniejszej atmosferze.Sukienka powinna więc pasować do okoliczności organizowanego wesela. Kolejnym ważnym czynnikiem jest dobranie sukienki odpowiedniej do figury.

Kreacja powinna zatem podkreślać atut w tej figurze, w której są smukłe nogi. Najlepsza długość sukienki na wesele dla kobiet o takiej sylwetce, to suknia kończąca się przed kolanem lub długa z rozcięciem. Z kolei kobiety o figurze gruszki powinny wybrać sukienkę obcisłą w górnej partii, jej dół z kolei powinien być rozkloszowany. Figura klepsydry pozwala na największy wybór wśród kreacji. Styliści dla kobiet o tej sylwetce polecają suknie obcisłe, podkreślające wcięcie w talii.

Materiał, z którego uszyta będzie kreacja musi być elegancki. Jeśli chodzi o kolory, to nie powinny one być białe czy ecru, ponieważ są one zarezerwowane dla Panny Młodej. Dobrze tutaj sprawdzą się pastele czy też ciemniejsze – głęboka zieleń lub granat. Kreacje weselne mogą być wykończone koronką lub też wyszyte srebrną bądź złotą nitką.

Takie właśnie wykończenie sukni będzie bardziej eleganckie. Sukienka nie powinna również przysłonić sukni Panny Młodej. Wybierając skromniejszą kreację na wesele można sobie wówczas pozwolić na bogatsze dodatki – długie wiszące kolczyki czy też naszyjnik. Torebka to również nierozłączny element całej kreacji. Niezależnie od stylu wesela nie powinno sie wybierać dużych toreb do sukni. Można natomiast poszaleć i wybrać bardziej ozdobną i elegancką torebkę. Do sukienki koktajlowej dobrze wyglądać będzie torebka w stylu listonoszki na cienkim pasku czy też łańcuszku. Torebka w stylu kopertówki bez paska pasować będzie lepiej do sukni wieczorowej.

Weselny dress code

Najważniejsza zasada to dobór sukni do charakteru ceremonii. Na ślubie, który odbywa się na plaży, nie należy ubierać sukni wieczorowej czy balowej.
Podczas uroczystości wzrok skupia się na Parze Młodej, ale również i na gościach. Pod uwagę należy wziąć porę roku. Sukienka na wesele w miesiącach letnich powinna różnić się od sukienki na wesele, które odbędzie się w porze zimowej. Podstawową i najważniejszą zasadą ubioru na wesele jest to, aby nie przyćmić sukni Panny Młodej. Unikać powinno się też czerni, jest to kolor raczej zarezerwowany na inne uroczystości.

Wesele trwa kilka godzin, należy więc postawić na wygodę i komfort. Jeśli będziemy kierować się zasadami elegancji, to strój będzie odpowiedni i modny. Powinno unikać się krzykliwego i mocnego makijażu, gdyż jest to często odbierane jako wulgarny, a nie elegancki wygląd. Biżuterię, buty i torebkę należy dopasować do fasonu sukni. Jeśli suknia jest bardzo ozdobna – inne dodatki powinny być stonowane.

Jeśli z kolei kreacja jest prosta, to mozna dobrać bardziej odważne dodatki. Tkanina, z której będzie wykonana sukienka, powinna być elegancka oraz dobrej jakości, aby podkreślić doniosłość ceremonii. Fason sukienki powinno się odpowiednio dobrać do miejsca ceremonii, ma być ona stosowna do kościoła czy też urzędu.